Ten blog znajduje się w serwisie Polacy.eu.org
Dowiedz się więcej »
Kawaleria Narodowa
 
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2012.02.10 18:24

Konwent Narodowy Polski - Odezwa do Polonii na świecie

 
 

Szanowni Państwo,

Drodzy Polscy Patrioci,


 

Los szczególny i dola wyjątkowa jest waszym udziałem. Oto z dala od Ojczyzny przepędzacie dni życia waszego, jak wygnańcy, często piętnem banicji naznaczeni, tkwiąc w okowach przeszłości. Dla nielicznych był to może wybór, dla rzesz całych konieczność wymuszona biedą, groźbą więzień  a niekiedy postradania życia.

Na końcu tych przyczyn jednak cierpienie jedno i tęsknota jedna; wspólnym stają się one udziałem wszystkich, którzy na obczyźnie, z dala od ukochanych twarzy i niezapomnianych z rodzinnego okna krajobrazów, muszą się na nowo odnaleźć i zaczynać od początku życie. Nikt jednak, komu choć na krótko dane było li tylko pierwsze na Ziemi Polskiej postawiać kroki, i zaciągnąć, choćby tylko w płaczu, Powietrza Polskiego, ani tych kroków, ani tego czucia już do końca nie zapomni. O Kraju tym będzie zawsze śnił i marzył, po utracie jego nierzadko zapłacze. Bo On w nim już zostanie i nieraz, w środku nocy, zasnąć nie pozwoli.

Gdy jednak odrętwienie melancholii mija, zjawiają się, i sprzeciw, i gniew sprawiedliwy, a pytania    o przyczynę stają się udręką. Gdzie jest źródło słabości Państwa tak wielkiego, co świat cały potęgą swoją wieki dziwił? Gdzie jest mądrość Królów, co Rzeczypospolitą ogromną władali, o pokój i bezpieczeństwo całej Europie stając? Gdzież jest ich testament i w czyje ręce został powierzony?

To wszystko skradzione, w popiół zmarnowane, a Naród Polaków stał się jedną pastwą zdrady. Dziedzictwo Wolności sprzeniewierzone przez sprzedajny świat – wykpione przez fałszywych Polski sprzymierzeńców. Musimy to wiedzieć i najpoważniej jak można, traktować, aby marsz w przepaście powstrzymać i ratunku wspólnymi siłami poszukać; wspólnym myśleniem zagasłą rozpalić nadzieję.

Z takiego twardego widzenia i tragicznych doświadczeń, w obliczu najbardziej nikczemnej w historii przeciw Narodowi zmowie, jaką jest „pakt okrągłego stołu” i jego niszczycielskie konsekwencje, narodziła się idea Konwentu. Idea wolnego zgromadzenia Polaków, w imię Polskiej Racji i dla Jej obrony. Zasada jej realizacji jedna, na pewnej z przeszłości wspiera się opoce;

Narodowa Zgoda, wobec Boga i Ojczyzny, z gwarancją Honoru !!!

Wyróżnikiem Konwentu Narodowego Polski stało się działanie, które pozwala poznać innych i siebie ocenić, ale również zweryfikować deklaracje i intencje wielu. Podjęto wysiłek, który zmusza do myślenia i czynu w kategoriach dobra szerszego, i poszanowania woli tych, których przychodzi nam reprezentować. To skrawek prawdziwie Wolnej Polski, z którego już nikt nigdy nie wyrzuci żadnego Polaka, ani żadnego polskiego głosu nie zlekceważy. Narodowy Zaczyn, który, gdy się rozrośnie, może nas zaprowadzić tam, gdzie Polski takiej będzie pod dostatkiem, gdzie będzie jej do syta. A wtedy Państwo wróci pod zarząd Polaków i jak kiedyś, ostoją się stanie.

Pierwszorzędnym celem Konwentu jest wypracowanie formuły narodowego porozumienia i skoordynowanego współdziałania, a następnie stworzenie podstaw do zwołania wielkiego Kongresu Narodowego, który będzie miał mandat, aby podejmować decyzje wiążące dla Narodu Polskiego.

Przed nami zatem ciężka i trudna droga, i przeszkody, które będziemy mogli przemóc tylko razem, gdyż skłóceni i podzieleni, skazani jesteśmy na to, aby im ulegać, w coraz większym upodleniu znosząc kolejne zniewagi i ciosy - aż Polaków niewielu zostanie i zniknie pamięć pod przykrywą kłamstwa.

Dzisiaj jeszcze można to odwrócić !!!

Dlatego proszę Was, Patrioci Polscy, gdziekolwiek przyszło Wam na świecie żyć, i z jak wielką goryczą i żalem przychodzi Wam patrzeć dziś na to, co w tak krótkim czasie zrobiono z Ojczyzną, do jakiej ruiny ją przyprowadzono – nie opuszczajcie rąk i nie traćcie wiary. W Konwencie nie może Was zabraknąć. Głos Polonii powinien być słyszalny i mocny, a zaangażowanie na miarę Polskiego Ducha, co w każdym Polaku się tli, gotowy w momencie płomieniem wystrzelić. Co było, minęło – nie wolno zapomnieć, ale to co będzie, od nas jest zależne i naszym decyzjom czynienia podlega. Musimy iść razem i razem ten wysiłek podjąć. Mamy powinności wobec tych, co po nas.

Święte symbole treścią czas wypełnić, świadectwem podtrzymać !!!

 Nie słuchajcie już dłużej bałamutnych konferencji, pełnych pustego bajania, co w letarg Was wprawia; nie ekscytujcie się teatrem, który ma odwracać uwagę Waszą od rzeczy istotnych i robienia czegokolwiek ku zmianie; nie trwońcie energii na czcze protesty, których nikt nie słucha i tylko słabości naszej stają się świadectwem - ale organizujcie się i uczcie ze sobą rozmawiać; szukajcie jedni drugich, gotowej do zgody ręki z tyłu nie chowając: wybierajcie spośród siebie najlepszych, którym możecie zaufać; stawajcie się z każdym dniem silniejsi i pewniejsi siebie, w Braci oparcie oręż uzbrojeni.

A wszystko inne będzie Nam dodane - jesteśmy Polakami !!!

 

Marek Delimat

 Koordynator ds. Organizacyjnych

Konwentu Narodowego Polski

 konwent-narodowy-polski@o2.pl

 

http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/880-konwent-narodowy-polski-odezwa-do-polonii-na-%C5%9Bwiecie

 

 
1863 odsłony  średnio 3,4 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Wrocławski Komitet, Polska, Naród Polski, Lista Narodowa, Marek Delimat, Konwent Narodowy Polski.
KNP Odezwa do Polonii 
Piotr Świtecki, 2012.02.10 o 20:26
Ciekawa stylizacja językowa. I konsekwentnie pociągnięta. Trochę archaizująca, trochę jak z dobranocki.
Tylko ta "Polonia na świecie" razi. Gdzie jeszcze ma być, na Księżycu?
PS To nie ja dałem "1" :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Konwent Narodowy Polski - Odezwa do Polonii na świecie 
Jacek, 2012.02.10 o 23:44
W jedności siła. Jest w nas potężna siła tyko nie wszyscy o tym wiedzą.
Przed wojną były Zjazdy Polaków z Zagranicy.
Odnowienie łączności z Macierzą.
Teraz zapraszamy do udziału w Konwencie.
Tylko kto zliczy te wszystkie organizacje?
Kto oceni które są autentyczne a które na sznurku?
Potrzeba chwili niweluje podziały.
Kto ma jeszcze w sercu odrobinę polskości niech się zgłasza. Rodacy ,do dzieła! Ojczyzna Wam tego nie zapomni. Czekają na Was opustoszałe wioski i leżąca odłogiem ziemia, którą nam podkradają. Za którą przelewano krew. Czeka nas odbudowa naszej Ojczyzny.
Potrzeba wiele rąk do pracy, młodych ,silnych.
Czas kończyć tułaczkę po świecie. Trzeba się w końcu ustabilizować i wieść normalne życie w Ojczyźnie.
Nie można być całe życie banitą. Kiedyś to była wielka kara-zsyłka. Jedźmy na zarobek ale wracajmy, bo tu jest nasze miejsce, tu jest nasz Dom.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Konwent Narodowy Polski - Odezwa do Polonii na świecie 
Jacek, 2012.02.11 o 17:34
Bitsay.
Każdy ma swój krzyż.
Jeden kocha Ojczyznę inny woli wygodę i pieniądze.
Jeszcze inni mowią po co nam Polska.
Dlaczego tak napisałem?
Czytałem Trzecią Tajemnicę Fatimską.
Polska wyjdzie z pożogi najlepiej.
Wszystko zrobimy z Bożą pomocą. Będą mieszkania i opieka i praca. Pozamiatamy nasz dom. Tylko najpierw musimy rozpoznać która idea i ruch jest autentyczny.
Potem wokół niej się skupić i wykonać. Jest to najtrudniejszy etap gdyż musi być zgodny z Wolą Bożą.
Jak na razie to mamy gęsty las, tysiące chęci i obietnic. A czas ucieka. Widocznie tak już będzie do końca. Ale miejmy chociaż kontakt z Ojczyzną i nie zamieniajmy się w kosmopolitów czyli obywateli świata.
Pozdrowienia z mrozem 20st. I nie bierz tak wszystkiego na serio.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Konwent Narodowy Polski - Odezwa do Polonii na świecie 
Jacek, 2012.02.11 o 21:17
Już nie chodziło mi o pakowanie walizek co o pruszenie sumień i odnowienie poczucia wspólnoty z Ojczyzną.
Ona zawsze przyjmie swoje dzieci.
Bądźmy więc zawsze ambasadorami Polski na emigracji i godnie ją reprezentujmy, łącznie ze zwalczaniem antypolonizmów.
Polska się wyludnia. Jest dużo domów do sprzedania.
Ale my tu mieszkamy, trwamy i stoimy na straży naszej ziemi. To jest nasz obowiązek bez względu na poniesione ofiary. Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy.
Nie rzucim ziemi skąd nasz ród...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło